سرویس پست الکترونیکی دانش آموختگان

حسابهای کاربری دانشجویی پس از تغییر وضعیت تحصیلی دانشجویان در سامانه آموزشی گلستان به حالت فارغ التحصیل، تبدیل به حساب های کاربری  دانش آموختگی می شود که این موضوع از طریق ایمیل به ایشان اطلاع رسانی می شود. پس از این تبدیل برخی امکانات مانند اینترنت به دانش آموختگان ارائه نخواهد شد.

ایمیل این افراد تا 6 ماه پس از فارغ التحصیلی در همان حالت قبلی فعال می باشد. پس از از مدت 6 ماه، دانش آموخته دانشگاه می تواند با پرداخت هزینه، حساب کاربری دانش آموختگی خود را به مدت یک سال تمدید نماید. در صورت عدم تمدید حساب کاربری، این حساب و محتوای ایمیل قبلی در تاریخ اعلام شده حذف می گردد. اکیداً توصیه می‌گردد که از محتوای ایمیل خود، نسخه پشتیبان تهیه نمایید (نحوه پشتیبان گیری از ایمیل دانشگاه، در قسمت آموزش سایت ITS توضیح داده شده است).  در غير اينصورت پس از حذف حساب كاربري، مركز فاوا دانشگاه مسئوليتي در قبال بازگرداندن ایمیل‌های پاك شده نخواهد داشت.

• آدرس ایمیل دانش آموختگی  به صورت username@alumni.iust.ac.ir می باشد که username همان نام کاربری فعلی شما است.
توجه: ارسال ایمیل صرفا از ادرس دانش آموختگی امکانپذیر است و از آدرس قبلی دانشگاهی خود نمی توانید نامه ارسال نمایید.

• نام کاربری و رمز عبور ایمیل فارغ التحصیلی همان نام کاربری و رمز عبور پرتال مرکز فاوا است.

• حجم این ایمیلها برابر با 2 گیگابایت است و بر روی سرور اصلی دانشگاه (email.iust.ac.ir) ارائه می شود.

• هر یک از دانش آموختگان می توانند حساب کاربری را برای یک سال تمدید نمایند و در پایان مدت یکساله امکان تمدید دوباره برای آنها امکان پذیر است.

دریافت حساب و تمدید، مستلزم پرداخت هزینه سالانه می باشد که از طریق داشبورد سایت پرتال مرکز (دکمه خرید سرویس) انجام می شود.

• افرادی که بدون وقفه، پس از فارغ التحصیلی اقدام به دریافت حساب کاربری نمایند، ایمیلهای ارسالی به ایمیل دانشگاهی (همان آدرس قبلی ایمیل) از خارج دانشگاه به آدرس ایمیل دانش آموختگی فوروارد خواهد شد.
توجه: در صورتی که اکانت فارغ التحصیلی دریافت کرده اید، حتما در مهلت مقرر نسبت به تمدید اقدام فرمایید. در غیر این صورت فوروارد به آدرس قبلی حذف خواهد شد و قابل انجام نخواهد بود.

•  افرادی که ایمیل دانشگاهی خود را به یک ایمیل خارجی فوروارد کرده اند، فوروارد به آدرس خارجی لغو می شود.

•  برای مشاهده ایمیلها از طریق داشبورد خود در سایت مرکز به نشانی http://its.iust.ac.ir  و یا مستقیما از آدرس http://email.iust.ac.ir  وارد شوید.
 

دریافت ایمیل دانش آموختگی برای دانش آموختگانی که حساب کاربری ندارند

برای  دانش آموختگان دانشگاه که حساب کاربری و ایمیل آنها حذف شده است، امکان  دریافت حساب کاربری و ایمیل دانش آموختگی وجود دارد. برای اینکار به روش زیر می توانند  اقدام نمایند:

1) ابتدا به صفحه http://its.iust.ac.ir مراجعه و با کلیک بر روی دکمه «ثبت نام» در صفحه اول وارد صفحه ثبت نام شده و نوع کاربر را دانش اموخته انتخاب کنید.

2) پس از پر کردن کامل فرم و انجام موارد خواسته شده یک حساب کاربری و کلمه عبور به شماره همراه شما پیامک می‌شود.

3) با این «حساب کاربری» و «کلمه عبور» وارد پرتال مرکز فاوا شوید. در اولین ورود، سیستم از شما می‌خواهد که کلمه عبور خود را تغییر دهید.

4) پس از آن، از طریق دکمه «خرید سرویس» اقدام به پرداخت هزینه و دریافت ایمیل نمایید.

5) پس از پرداخت، در قسمت مشخصات کاربری می توانید از تمدید تاریخ انقضای حساب کاربری خود مطمئن شوید.

6) ایمیل دانشگاهی قبلی به ایمیل دانش اموختگی فوروارد نخواهد شد.

توجه : اطلاعات شما از سابقه اکانت شما در سیستم مرکز فناوری و آموزش دانشگاه خوانده می شود.  اگر در هنگام ایجاد اکانت با پیغام خطایی در مورد شماره موبایل نادرست یا عدم ثبت کد ملی مواجه شدید، بدین معنی هست که اطلاعات شما در سیستم آموزش نادرست هست و می باید در سیستم آموزش اطلاعات خود را به روز آوری کنید. برای این کار به آموزش دانشگاه مراجعه فرمایید.
 

بعد از پرداخت چگونه مطمئن شویم که ایمیل ما تمدید شده است؟

بعد از پرداخت وجه به صفحه مشخصات خود در این سایت بروید. تاریخ انقضای حساب شما می باید یک سال بعد باشد و همچنین ایمیل شما در دامنه alumni.iust.ac.ir  تعریف شده باشد. توضیحات بیشتر در مورد صفحه مشخصات و داشبورد خود  را در این صفحه مشاهده نمایید.

 

تماس با مرکز

  • نشانی : ايران، تهران، ميدان رسالت، خیابان هنگام، خیابان دانشگاه، دانشگاه علم و صنعت ايران
  • پاسخگویی مشکلات: تلفن مستفیم ۷۳۲۲۵۹۵۹ ۹۸۲۱+ تلفن داخلی ۵۹۵۹
  • فکس: ۷۳۰۲۱۲۰۰ ۹۸۲۱+
  • ایمیل: its [at] iust.ac.ir
  • سیستم پشتیبانی: http://support.iust.ac.ir