سرویس پست الکترونیکی دانش آموختگان

حسابهای کاربری دانشجویی پس از تغییر وضعیت تحصیلی دانشجویان در سامانه آموزشی گلستان به حالت فارغ التحصیل، تبدیل به حساب های کاربری  دانش آموختگی می شود که این موضوع از طریق ایمیل به ایشان اطلاع رسانی می شود. پس از این تبدیل برخی امکانات مانند اینترنت به دانش آموختگان ارائه نخواهد شد.

ایمیل این افراد تا 6 ماه پس از فارغ التحصیلی در همان حالت قبلی فعال می باشد. پس از از مدت 6 ماه، دانش آموخته دانشگاه می تواند با پرداخت هزینه، حساب کاربری دانش آموختگی خود را به مدت یک سال تمدید نماید. در صورت عدم تمدید حساب کاربری، این حساب و محتوای ایمیل قبلی در تاریخ اعلام شده حذف می گردد. اکیداً توصیه می‌گردد که از محتوای ایمیل خود، نسخه پشتیبان تهیه نمایید (نحوه پشتیبان گیری از ایمیل دانشگاه، در قسمت آموزش سایت ITS توضیح داده شده است).  در غير اينصورت پس از حذف حساب كاربري، مركز فاوا دانشگاه مسئوليتي در قبال بازگرداندن ایمیل‌های پاك شده نخواهد داشت.

• آدرس ایمیل دانش آموختگی  به صورت username@alumni.iust.ac.ir می باشد که username همان نام کاربری فعلی شما است.

• نام کاربری و رمز عبور ایمیل فارغ التحصیلی همان نام کاربری و رمز عبور پرتال مرکز فاوا است.

• حجم این ایمیلها برابر با 2 گیگابایت است و بر روی سرور اصلی دانشگاه (email.iust.ac.ir) ارائه می شود.

• هر یک از دانش آموختگان می توانند حساب کاربری را برای یک سال تمدید نمایند و در پایان مدت یکساله امکان تمدید دوباره برای آنها امکان پذیر است.

دریافت حساب و تمدید، مستلزم پرداخت هزینه می باشد که از طریق داشبورد سایت پرتال مرکز انجام می شود.

• افرادی که بدون وقفه، پس از فارغ التحصیلی اقدام به دریافت حساب کاربری نمایند، ایمیلهای ارسالی به ایمیل دانشگاهی (همان آدرس قبلی ایمیل) از خارج دانشگاه به آدرس ایمیل دانش آموختگی فوروارد خواهد شد.

• پس از فارغ التحصیلی، افرادی که ایمیل دانشگاهی خود را به یک ایمیل خارجی فوروارد کرده اند، فوروارد به آدرس خارجی لغو می شود.

•  برای مشاهده ایمیلها از طریق داشبورد خود در سایت مرکز به نشانی http://its.iust.ac.ir  و یا مستقیما از آدرس http://email.iust.ac.ir  وارد شوید. امکان ارسال و دریافت ایمیل از سرور قبلی (http://alumnimail.iust.ac.ir) غیر فعال است.

توجه: امکان دریافت حساب کاربری و ایمیل دانش آموختگی برای دانش آموختگانی که حساب کاربری ندارند، ایجاد شده است.

افرادی که شماره موبایل و کد ملی آنها در سیستم گلستان یا مرکز فاوا دانشگاه وجود دارد، بدون نیاز به مراجعه حضوری می توانند ایمیل دانش آموختگی دریافت نمایند.

در صورت عدم وجود این اطلاعات، نیاز به مراجعه حضوری می باشد. این افراد باید به روش زیر اقدام به دریافت ایمیل نمایند:

1) ابتدا به صفحه http://its.iust.ac.ir مراجعه و با کلیک بر روی دکمه «ثبت نام» در صفحه اول وارد صفحه ثبت نام شده و نوع کاربر را دانش اموخته انتخاب کنید.

2) پس از پر کردن کامل فرم و انجام موارد خواسته شده یک حساب کاربری و کلمه عبور به شماره همراه شما پیامک می‌شود.

3) با این «حساب کاربری» و «کلمه عبور» وارد پرتال مرکز فاوا شوید. در اولین ورود، سیستم از شما می‌خواهد که کلمه عبور خود را تغییر دهید.

4) پس از آن، از طریق دکمه «خرید سرویس» اقدام به پرداخت هزینه و دریافت ایمیل نمایید.

5) پس از پرداخت، در قسمت مشخصات کاربری می توانید از تمدید تاریخ انقضای حساب کاربری خود مطمئن شوید.

 

تماس با مرکز

  • نشانی : ايران، تهران، ميدان رسالت، خیابان هنگام، خیابان دانشگاه، دانشگاه علم و صنعت ايران
  • پاسخگویی مشکلات: تلفن مستفیم ۷۳۲۲۵۹۵۹ ۹۸۲۱+ تلفن داخلی ۵۹۵۹
  • فکس: ۷۳۰۲۱۲۰۰ ۹۸۲۱+
  • ایمیل: its [at] iust.ac.ir
  • سیستم پشتیبانی: http://support.iust.ac.ir